90 років Прилуцької ЦРБ

90 років Прилуцької ЦРБ


Останні масові заходи

Будь сильний духом, українець!

До Дня Конституції у стінах районної бібліотеки...
Традиції українського народу: Зелені свята

Традиційними в Україні є Зелені свята –...
Школа світлофора Моргайлика: казковий фестиваль у бібліотеці!

З початком літніх канікул у школярів прийшли...
Бібліотека в гостях у музею!

Щоб оцінити багатство історії, культури та природи...
Хай сонцю і квітам всміхаються діти!

Саме під таким девізом у стінах Прилуцької...
Наша суть - це збереження краси навколо себе

У чудові травневі дні відзначається Європейський день...

Заходи дитячої бібліотеки

Країна починається з талановитих дітей

Країна починається з талановитих дітей. І якщо...
Хліб – усьому голова

Нещодавно бібліотекарями Прилуцької районної бібліотеки було проведено...
"Подорож до бібліотечного містечка"

З настанням літніх канікул відвідувачів у Прилуцькій...
«Пригоди навколо книги»

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний...
Засяяло «Бісерне сяйво»

Якось до Прилуцької централь­ної районної бібліотеки завітала...

Літературні ювіляри

4 лютого -135 років від дня народження Василя Костьовича Королів-Старого (1879-1943) – українського письменника діаспори, громадського діяча й видавця, редактора журналу «Книгар», автор книг «Чмелик», «Нечиста сила».

17 березня – 105 років від дня народження Олекси Десняка (Руденка Олексія Гнатовича) (1909-1942) – українського письменника. Автор книг «Десну перейшли батальйони», «Полк Тимофія Черняка», «Удай-ріка», «Тургайський сокіл».

16 квітня – 120 років від дня народження Натана Венгрова (Мойсея Павловича Венгрова)(1894-1962) – російського поета, прозаїка, літературознавця. Редактор журналів «Мурзилка», «Еж», автор книг «Хвои», «Петух», «Мышата», «Зверушки»…

14 липня – 60 років від дня народження Володимира Васильовича Кашки(1954-2006) – поета, прозаїка. Автор книг «Мала методика», «Житло», «Моделі обріїв», «Уроки сірої качки», «Автометодика».

27 серпня – 240 років від дня народження Павла Павловича Білецького-Носенка(1774-1856) – українського поета, письменника, байкаря, перекладача, педагога. Автор «Словника живої української мови», «Грамматики южно-русского языка», роману «Зіновій  Богдан Хмельницький», драми «Іван Золотаренко»…

11 листопада – 90 років від дня народження Ганни Георгіївни Ігнатенко – письменниці, поетеси, літературознавця. Відомі твори «А вода по каменю», «Розмова з тобою», «Студенти», «Сполохи літ», «Мадонна», «У пісню душу переллю», «На дні мого серця»…

19 грудня – 120 років від дня народження Олександра Микитовича Ведміцького (Метеор)(1894-1961) – українського поета, літератора, літературознавця. Автор збірки віршів «Під загравою повстань», «Агітатори», «Шумить тополя», «Вугіль», «Покоси», твору «Тарас Шевченко в Оренбургской ссылке»…

 

 

 

УвійтиМЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

 

 

Лічильник

mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter сьогодні 175
mod_vvisit_counter вчора 962
mod_vvisit_counter на цьому тижні 175
mod_vvisit_counter минулого тижня 4528
mod_vvisit_counter У цьому місяці 10980
mod_vvisit_counter минулого місяця 15305
mod_vvisit_counter всі дні 106979

Хмаринка тегів

Наша видавнича робота

Головна статті
Наша видавнича робота
Про прилуччину
Цінні видання
Всі сторінки

Біобібліографічний довідник "Художники Прилуччини" дає уявлення про багатобарвну палітру митців Прилуцького краю. Він включає в себе 39 біографічних відомостей про художників, скульпторів та літературу про їх життя й діяльність.

Видання буде корисним та цікавим історикам і краєзнавцям, викладачам, студентам, вчителям та школярам, бібліотечним працівникам, усім шанувальникам мистецтва.

У біобібліографічному довіднику "Літературна Прилуччина" систематизовано та висвітлено інформацію про творців літератури рідного краю, які мають збірки творів. Він включає в себе 28 біографічних відомостей про поетів та письменників Прилуччини, літературу про їх життя та діяльність.
Видання розраховане на бібліотекарів, вчителів, краєзнавців, учнів, студентську молодь та всіх тих, хто цікавиться літературним життям Прилуцького краю.

Всім відомо, що сучасність – це шлях із минулого в майбутнє. А що стосується минулого нашого приудайського краю, мало який куточок України може похвалитися природними заповідниками, історичними, мистецькими пам’ятниками та архітектурними шедеврами.

Ця книга – про прекрасну прилуцьку землю, її минуле, звичаї, традиції волелюбних земляків.

Перша книга «Мій рідний край, моя земля Прилуцька» створювалася на протязі п’яти років. Матеріал для неї збирали всі бібліотечні працівники Прилуцької ЦБС. Мета цієї книги: не просто відтворити історичні події, які відбувалися на Прилуччині, а й зберегти народні розповіді про назви вулиць, полів, криниць, лісів, про походження прізвищ, прізвиськ людей. Збирались також легенди та перекази щодо назв сіл та хуторів.

Пройшли роки. Назріла потреба доповнити зібране новими фактами та подробицями.

Друге видання книги – спільний проект 1 Міжнародної будівельної компанії, громадської організації «Дім Миколи» та Центральної районної бібліотеки.

Видання включає в себе доповнені та перероблені матеріали про села та хутори Прилуцького району.

Нова книга вміщує багато унікальних фотографій, про далекі часи на Прилуччині. Цікавим для читачів буде блок фотографій сучасної Прилуччини, а також туристичних маршрутів, які знаходяться в межах Прилуцького району.

Сподіваємося, що книга стала прекрасним подарунком всім жителям Прилуччини до 85 річчя Прилуцького району.

"Мій рідний край, моя земля Прилуцька"

Книга „Мій рідний край, моя земля Прилуцька” подає цікавий матеріал про історію назв сіл, вулиць. Кутків Прилуччини, розповідає про найпоширеніші прізвища і прізвиська їх жителів. Колектив центральної районної бібліотеки не ставив за мету зібрати матеріал на документальній основі. Він збирався з вуст жителів сіл, з того, що пам’ятають наші старші покоління. Спілкуючись з людьми, ми переконалися, що далеко не всі прилучани знають, звідки походить назва села, чому так чи інакше названі вулиці. Прикро, що вивчаючи історію України, області, якось проходимо осторонь історію свого краю. Знання про свої рідні куточки досі залишаються поверховими.

Старше покоління відходить в небуття, а ми, молоді, за повсякденними клопотами якось не задумуємося над тим, що все. Що переказувалось від діда-прадіда, втрачаємо назавжди.

Книга розрахована на тих читачів, у кого не байдуже серце до батьківської землі, хто залюблений у своє село і його людей. Сподіваємося, що ця книга бу4де першою ластівкою у вивченні рідного краю, і стане своєрідною пам’яткою для майбутніх поколінь.


"Прилуки фортеця"

Неосяжна й безмежно цікава історія Прилук. Бо сповнена вона неординарними подіями, славетними іменами, героїчними й мужніми вчинками, що можуть слугувати гідним прикладом прийдешнім поколінням, вчити молодь безмежно любити Україну і рідне зелене місто над Удаєм. Донести історію до сучасників, відродити духовність в їхніх серцях має на меті новий місцевий часопис – культурологічний журнал «Прилуки. Фортеця», ідея видання якого належить нашому земляку, Почесному громадянину Прилук, меценату Юрію Коптєву.

Рідний край починається від батьківського порога, стежини, тополі стрункої біля хати, з барвінку, який ніжно стелиться в садочку. А ще він починається з прадавніх коренів нашого народу.

Бібліотечні працівники Прилуцької районної ЦБС зібрали і записали "Легенди приудайського краю" ("Білі лілеї кохання" Л. Сердюк, "Легенда Заїзда" Н. Остромогильська, "Прихований скарб" Л. Скляр) ці легенди люди передають з уст в уста, з покоління в покоління і цим складають нашу місцеву історію.

"Очевидці голодомору свідчать..."

Працівники сільських бібліотек-філіалів Прилуцької районної централізованої бібліотечної системи зібрали матеріал про голодомор 1932-1933 років на Прилуччині. Як результат їхньої праці з’явилась книга „Очевидці голодомору свідчать”.

"Нам є що згадати"

Книга „Нам є що згадати” – це книга спогадів учасників Великої Вітчизняної війни, які проживають на території Прилуцького району.
Збірник створювався спільними зусиллями ветеранів та бібліотекарів Прилуцької районної централізованої бібліотечної системи на протязі двох років.
Чимало авторів не дожили до виходу цієї книги. Далися взнаки вік, поранення та хвороби. Схилимо голови перед їх світлою пам’яттю та побажаємо добра і здоров’я всім живим ветеранам – людям, які врятували мир, надію, життя.

Книга Анатолія Суховерського, бібліотекаря з с. Голубівка Прилуцького району: "Голубівка: історико-краєзнавчий нарис". Ця книга - гімн безсмертним нащадкам, гімн рідному краю та працьовитим людям.

Як жили, як виборювали свободу, як воювали в окопах різних воєн жителі села Голубівки - про все є в книзі. Про минуле і сучасне. Про тих, ким пишається село.

Познайомтеся з новою книгою Анатолія Суховерського, бібліотекаря з с. Голубівка Прилуцького району: "Джерела нашої пам'яті". Історико-краєзнавчий нарис "Голубівка" полюбився нашим читачам. Це видання доповнене новими матеріалами і присвячене 300-річю села Голубівки

Нещодавно в центральній районній бібліотеці було презентовано нову книгу Анатолія Суховерського - історичний роман "На зламі". Сюжет цього твору охоплює період від золотої доби Івана Мазепи до руйнування Нової Січі та заснування Задунайського Коша. З роману ви дізнаєтесь про вихідців із села Голубівка Прилуцького району, долі яких тісно пов'язані з реальними особами та реальними подіями. Книга читається легко, цікава для широкого загалу читачів.
За часів Київської Русі в княжому знакові тризуба було викарбувано слово «Воля». Вона і є визначальним фактором у вчинках більшості героїв трилогії А. Суховерського «Дорога без кінця». В основу твору покладено реальні події , що відбувалися протягом 300-літньої історії Прилуччини: від доби Івана Мазепи до здобуття Україною Незалежності.


Поділись статтею в соціальній мережі:

Екоакція!

Інформаційні партнери

Наші благодійники

Сердечно дякуємо Вам, дорогі наші благодійники! Бажаємо удачі і надіємось на подальшу співпрацю.

Юрій Володимирович Коптєв - російський і український підприємець у будівельній галузі.

Микола Миколайович Рудьковський - депутат Верховної ради, засновник Благодійного фонду "Миколи Рудьковського"

Розко Валерій Дмитрович - екс-керуючий Малодівицьким відділенням ДП у "Нафком-Агро"

Супруненко Людмила Миколаївна - генеральний директор агропромислового об'єднання ім. І. Супруненка

Малик Василь Іванович - заступник директора з економічного розвитку ТОВ "Дружба-Нова"

Ященко Анатолій Миколайович - керівник ТОВ "Онікс"

Подяка читачам!

Адміністрація та колектив бібліотеки висловлює щиру подяку за подаровану літературу таким користувачам:

Клочко Олені Олександрівні

Ричику Валерію Георгійовичу

Бутку Леоніду Сергійовичу

Вастьяновій Любов Михайлівні

Лобатенко Світлані Сергіївні

Зінченко Анатолію Никифоровичу

Ми вдячні Вам за допомогу та співпрацю

Письменники

Роман Марусич

Роман Марусич народився у м.Прилуки, Чернігівської області. Навчався у школі...
Скиба Юрій Віталійович

"Залиш майбутньому" -перша збірка авторської пісні та віршів викладача природничих...
Дробот Микола Григорович

Микола Григорович Дробот народився 18 листопада 1947 року в...
Лепська Тетяна Григорівна

Народилася у селищі Мала Дівиця на Прилуччині в родині педагога...
Суховерський Анатолій Михайлович

Суховерський А.М. народився 21 вересня 1956 року в селі Голубівка...

Молоді таланти

Доброштан Альона

Доброштан Альона народилася і навчається в селищі Ладан. З 2003...
Ромець Сніжана

Ромець Сніжані 11 років. Народилася в селі Обичів. До першого...
Михалко Софія

Михалко Софія народилася і навчається у селі Яблунівка Прилуцького району....
Василевич Валерія

Василевич Валерія народилася і навчається у 8 класі Яблунівської ЗОШ...
Вовк Катерина

Катерина Вовк На березі тихоплинної річки Рудки, в мальовничому селі Дубовий...

Ми на google карті

Проверка тИЦ и PR