90 років Прилуцької ЦРБ

90 років Прилуцької ЦРБ


Останні масові заходи

Будь сильний духом, українець!

До Дня Конституції у стінах районної бібліотеки...
Традиції українського народу: Зелені свята

Традиційними в Україні є Зелені свята –...
Школа світлофора Моргайлика: казковий фестиваль у бібліотеці!

З початком літніх канікул у школярів прийшли...
Бібліотека в гостях у музею!

Щоб оцінити багатство історії, культури та природи...
Хай сонцю і квітам всміхаються діти!

Саме під таким девізом у стінах Прилуцької...
Наша суть - це збереження краси навколо себе

У чудові травневі дні відзначається Європейський день...

Заходи дитячої бібліотеки

Країна починається з талановитих дітей

Країна починається з талановитих дітей. І якщо...
Хліб – усьому голова

Нещодавно бібліотекарями Прилуцької районної бібліотеки було проведено...
"Подорож до бібліотечного містечка"

З настанням літніх канікул відвідувачів у Прилуцькій...
«Пригоди навколо книги»

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний...
Засяяло «Бісерне сяйво»

Якось до Прилуцької централь­ної районної бібліотеки завітала...

Літературні ювіляри

4 лютого -135 років від дня народження Василя Костьовича Королів-Старого (1879-1943) – українського письменника діаспори, громадського діяча й видавця, редактора журналу «Книгар», автор книг «Чмелик», «Нечиста сила».

17 березня – 105 років від дня народження Олекси Десняка (Руденка Олексія Гнатовича) (1909-1942) – українського письменника. Автор книг «Десну перейшли батальйони», «Полк Тимофія Черняка», «Удай-ріка», «Тургайський сокіл».

16 квітня – 120 років від дня народження Натана Венгрова (Мойсея Павловича Венгрова)(1894-1962) – російського поета, прозаїка, літературознавця. Редактор журналів «Мурзилка», «Еж», автор книг «Хвои», «Петух», «Мышата», «Зверушки»…

14 липня – 60 років від дня народження Володимира Васильовича Кашки(1954-2006) – поета, прозаїка. Автор книг «Мала методика», «Житло», «Моделі обріїв», «Уроки сірої качки», «Автометодика».

27 серпня – 240 років від дня народження Павла Павловича Білецького-Носенка(1774-1856) – українського поета, письменника, байкаря, перекладача, педагога. Автор «Словника живої української мови», «Грамматики южно-русского языка», роману «Зіновій  Богдан Хмельницький», драми «Іван Золотаренко»…

11 листопада – 90 років від дня народження Ганни Георгіївни Ігнатенко – письменниці, поетеси, літературознавця. Відомі твори «А вода по каменю», «Розмова з тобою», «Студенти», «Сполохи літ», «Мадонна», «У пісню душу переллю», «На дні мого серця»…

19 грудня – 120 років від дня народження Олександра Микитовича Ведміцького (Метеор)(1894-1961) – українського поета, літератора, літературознавця. Автор збірки віршів «Під загравою повстань», «Агітатори», «Шумить тополя», «Вугіль», «Покоси», твору «Тарас Шевченко в Оренбургской ссылке»…

 

 

 

УвійтиМЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

 

 

Лічильник

mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter сьогодні 251
mod_vvisit_counter вчора 962
mod_vvisit_counter на цьому тижні 251
mod_vvisit_counter минулого тижня 4528
mod_vvisit_counter У цьому місяці 11056
mod_vvisit_counter минулого місяця 15305
mod_vvisit_counter всі дні 107055

Хмаринка тегів

Білошапська сільська бібліотека-філіал

17594 с. Білошапки; вул. Центральна; Прилуцький район

Години роботи: 9.00-16.00; вихідний: субота,неділя; обідня перерва: 12:00-13:00

Всього працівників: 1; Керівник: Сердюк Любов Олександрівна

Користувачі: жителі сіл Білошапки, Запереводське; працівники сільського господарства; службовці; вчителі , учні ЗОШ; пенсіонери; безробітні та ін.

Дата заснування: 1950.

1950 – Білошапківська сільська бібліотека;

1978 – Білошапківська сільська бібліотека-філіал Прилуцької ЦБС

Фонд бібліотеки:

9149

Часто до сільської бібліотеки приходять вихованці дитячого садка с. Білошапки. У бібліотеці їм завжди цікаво, затишно. Діти почувають тут себе впевнено і зручно, бо уже чимало разів вони разом з вихователем приходили до бібліотеки. Ми проводимо з ними розмову чи знають вони казки, вірші та пісні. З великим задоволенням діти розповідають про усе, що у них запитали. Коли дітки заходять до бібліотеки, я по-черзі їх запитую прізвище, ім’я та по-батькові. Спочатку були дітки, які не хотіли, а можливо і не знали як відповісти. А тепер усі із задоволенням відповідають. Співають пісні та розказують вірші.

От і на передодні свята Івана-Купала я запросила учнів 1-3 кл. та дітей з дитсадка до бібліотеки, щоб розповісти їм про свято, як його потрібно проводити.

Дівчатка знають, що потрібно плести віночки і пускати їх на воду. Також завідуюча дитсадком Петренко Лариса Борисівна доповнила мою розповідь, дітки були дуже задоволені і сказали, що попросять своїх батьків, щоб допомогли улаштувати їм це свято.
Історія


Білошапківська сільська бібліотека створена в 1950 році. Перші книги почали надходити з 31. 03 1950 року. Але, як бібліотеки ще не було, то книги заносив до інвентарної книги завідуючий клубом Носко Олексій Петрович. Всього було занесено 100 примірників книг. Потім з 1. 04. 1950 року бібліотеку прийняв інвалід війни Колейко Іван Фокінович. За 1950 рік було занесено до інвентарної книги всього 621 пр. Іван Фокінович працював до вересня 1951. Потім до села приїхала молодий спеціаліст-бібліотекар Снісар Надія Григорівна, яка і прийняла бібліотеку. Бібліотека була не велика, але там було затишно, охайно, світло. Книг надходило багато, читачів також було все більше, тому що бібліотека працювала і в вечірній час. Надія Григорівна працювала до вересня 1953 року.
Потім всього один рік працювала бібліотекарем Мірошник Ганна Яківна. Після неї до села приїхала Стрижкова Наталія Петрівна.
Наталія Петрівна організувала драматичний гурток. Вечорами готувала вистави до кожного свята. Активну участь у виставах брали вчителі села. На той час в селі було багато молоді, і багатьом хотілося брати участь у житті села. Бо люди жили надією на краще життя. Приходили за порадою до бібліотекаря, як краще провести дозвілля.
У 1969 році знову прийняла бібліотеку Снісар Н. Г. Надія Григорівна продовжувала керувати драматичним гуртком. Окрім своєї основної роботи, їй доводилося переписувати ролі учасникам вистав. Працювали у вечірні години, бо в денний час люди були на роботі. За допомогою до бібліотекаря завжди йшли студенти, учні школи. Бібліотекар ніколи не відмовляла у виборі потрібної книги чи навіть допомагала написати твір, знайти відповідь в енциклопедії чи словнику.
З 1978 року Білошапківська сільська бібліотека має статус бібліотеки-філіалу. Приміщення, де знаходилася бібліотека, було вже тісне для розміщення книг та відвідувачів. І тому бібліотеку переведено у більш просторнішу кімнату. Але перед цим потрібно було зробити великий ремонт і перебудову. І все це зробила Надія Григорівна. Так як у той час можна було придбати меблі й інші необхідні речі для бібліотеки, все було зроблено. У бібліотеці було зручно і тепло. І Надія Григорівна працювала до 1988 року.
Потім бібліотеку прийняла Орел Ганна Миколаївна. Робота була не знайома, але цікава. Багато хороших нових книг поповнювали фонд. Згодом стало все менше надходити книг до бібліотеки. Але читачі не втрачають цікавості і читають книги про історію України, про її минуле, яке так багато років приховували, або взагалі писали неправду, та самі розповідають про минуле України і хвилюються за її майбутнє.
З квітня місяця 2008 року завідуючою бібліотекою працює Сердюк Любов Олександрівна. В бібліотеці зроблений ремонт. Створені рубрики «Славетні наші земляки», що розповідає про визначних людей нашого села. Куточок за наших юнаків-афганців «Біль нашого серця». «Дзвони Чорнобиля», де вміщені фотографії наших «чорнобильців». Історичний фотонарис «Земля батьків - наша земля» розповідаю про передовиків колгоспного виробництва колись передового колгоспу «Дружба». Куточок «їм дзвони не дзвонили» - сумна сторінка нашої історії до Дня Голодомору. Чільне місце в бібліотеці займає куточок з народознавства.
На цей час припадають такі події, як святкування 75 річниці Голодомору в Україні, 65 річниця Великої Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній Війні, ювілей нашої бібліотеки.
Своє 60-річчя бібліотека відсвяткувала з наймолодшими читачами. Вихованці дитячого садка, школярі були запрошені на «іменини». Екскурсія по бібліотеці, подорож у минуле, ознайомлення з сучасною дитячою літературою — все це було представлено увазі читачів. На закінчення їх чекала лялькова вистава за казкою Т. Пакалюк «Що посієш, те й пожнеш».
60 років, як існує в Білошапках бібліотека. Змінюються події, змінюються працівники, а бібліотека, як світилище добра була, є і залишиться назавжди.

"Ходить світом Миколай": свято

"Українські вечорниці"

"Грими набатом 45 - рік": вечір - реквієм

"Нехай сонце сяє в світі, щасливі будуть діти": лялькова вистава / до Міжнародного дня захисту дітей

Поділись статтею в соціальній мережі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Екоакція!

Інформаційні партнери

Наші благодійники

Сердечно дякуємо Вам, дорогі наші благодійники! Бажаємо удачі і надіємось на подальшу співпрацю.

Юрій Володимирович Коптєв - російський і український підприємець у будівельній галузі.

Микола Миколайович Рудьковський - депутат Верховної ради, засновник Благодійного фонду "Миколи Рудьковського"

Розко Валерій Дмитрович - екс-керуючий Малодівицьким відділенням ДП у "Нафком-Агро"

Супруненко Людмила Миколаївна - генеральний директор агропромислового об'єднання ім. І. Супруненка

Малик Василь Іванович - заступник директора з економічного розвитку ТОВ "Дружба-Нова"

Ященко Анатолій Миколайович - керівник ТОВ "Онікс"

Подяка читачам!

Адміністрація та колектив бібліотеки висловлює щиру подяку за подаровану літературу таким користувачам:

Клочко Олені Олександрівні

Ричику Валерію Георгійовичу

Бутку Леоніду Сергійовичу

Вастьяновій Любов Михайлівні

Лобатенко Світлані Сергіївні

Зінченко Анатолію Никифоровичу

Ми вдячні Вам за допомогу та співпрацю

Письменники

Роман Марусич

Роман Марусич народився у м.Прилуки, Чернігівської області. Навчався у школі...
Скиба Юрій Віталійович

"Залиш майбутньому" -перша збірка авторської пісні та віршів викладача природничих...
Дробот Микола Григорович

Микола Григорович Дробот народився 18 листопада 1947 року в...
Лепська Тетяна Григорівна

Народилася у селищі Мала Дівиця на Прилуччині в родині педагога...
Суховерський Анатолій Михайлович

Суховерський А.М. народився 21 вересня 1956 року в селі Голубівка...

Молоді таланти

Доброштан Альона

Доброштан Альона народилася і навчається в селищі Ладан. З 2003...
Ромець Сніжана

Ромець Сніжані 11 років. Народилася в селі Обичів. До першого...
Михалко Софія

Михалко Софія народилася і навчається у селі Яблунівка Прилуцького району....
Василевич Валерія

Василевич Валерія народилася і навчається у 8 класі Яблунівської ЗОШ...
Вовк Катерина

Катерина Вовк На березі тихоплинної річки Рудки, в мальовничому селі Дубовий...

Ми на google карті

Проверка тИЦ и PR