90 років Прилуцької ЦРБ

90 років Прилуцької ЦРБ


Останні масові заходи

Будь сильний духом, українець!

До Дня Конституції у стінах районної бібліотеки...
Традиції українського народу: Зелені свята

Традиційними в Україні є Зелені свята –...
Школа світлофора Моргайлика: казковий фестиваль у бібліотеці!

З початком літніх канікул у школярів прийшли...
Бібліотека в гостях у музею!

Щоб оцінити багатство історії, культури та природи...
Хай сонцю і квітам всміхаються діти!

Саме під таким девізом у стінах Прилуцької...
Наша суть - це збереження краси навколо себе

У чудові травневі дні відзначається Європейський день...

Заходи дитячої бібліотеки

Країна починається з талановитих дітей

Країна починається з талановитих дітей. І якщо...
Хліб – усьому голова

Нещодавно бібліотекарями Прилуцької районної бібліотеки було проведено...
"Подорож до бібліотечного містечка"

З настанням літніх канікул відвідувачів у Прилуцькій...
«Пригоди навколо книги»

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний...
Засяяло «Бісерне сяйво»

Якось до Прилуцької централь­ної районної бібліотеки завітала...

Літературні ювіляри

4 лютого -135 років від дня народження Василя Костьовича Королів-Старого (1879-1943) – українського письменника діаспори, громадського діяча й видавця, редактора журналу «Книгар», автор книг «Чмелик», «Нечиста сила».

17 березня – 105 років від дня народження Олекси Десняка (Руденка Олексія Гнатовича) (1909-1942) – українського письменника. Автор книг «Десну перейшли батальйони», «Полк Тимофія Черняка», «Удай-ріка», «Тургайський сокіл».

16 квітня – 120 років від дня народження Натана Венгрова (Мойсея Павловича Венгрова)(1894-1962) – російського поета, прозаїка, літературознавця. Редактор журналів «Мурзилка», «Еж», автор книг «Хвои», «Петух», «Мышата», «Зверушки»…

14 липня – 60 років від дня народження Володимира Васильовича Кашки(1954-2006) – поета, прозаїка. Автор книг «Мала методика», «Житло», «Моделі обріїв», «Уроки сірої качки», «Автометодика».

27 серпня – 240 років від дня народження Павла Павловича Білецького-Носенка(1774-1856) – українського поета, письменника, байкаря, перекладача, педагога. Автор «Словника живої української мови», «Грамматики южно-русского языка», роману «Зіновій  Богдан Хмельницький», драми «Іван Золотаренко»…

11 листопада – 90 років від дня народження Ганни Георгіївни Ігнатенко – письменниці, поетеси, літературознавця. Відомі твори «А вода по каменю», «Розмова з тобою», «Студенти», «Сполохи літ», «Мадонна», «У пісню душу переллю», «На дні мого серця»…

19 грудня – 120 років від дня народження Олександра Микитовича Ведміцького (Метеор)(1894-1961) – українського поета, літератора, літературознавця. Автор збірки віршів «Під загравою повстань», «Агітатори», «Шумить тополя», «Вугіль», «Покоси», твору «Тарас Шевченко в Оренбургской ссылке»…

 

 

 

УвійтиМЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

 

 

Лічильник

mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter сьогодні 104
mod_vvisit_counter вчора 962
mod_vvisit_counter на цьому тижні 104
mod_vvisit_counter минулого тижня 4528
mod_vvisit_counter У цьому місяці 10909
mod_vvisit_counter минулого місяця 15305
mod_vvisit_counter всі дні 106908

Хмаринка тегів

Художники Прилуччини

Григорій Григорович Радченко

Художники – це люди шляхетні, талановиті, романтичні і дуже близькі по духу бібліотечним працівникам. То ж, не випадково, вони часті гості в літературному клубі. Їх картини, які виставляються в стінах бібліотеки, кличуть за межі буденності, у дивовижний світ краси і поезії.

Члени юнацького клубу "Міленіум" в творчій майстерні заслуженого художника Григорія Радченка, відомого живописця Прилуччини.

Нині Григорій Радченко працює в Прилуцьких творчих майстернях Чернігівської спілки художників України. А починалося все зі шкільної парти, коли й відчув, що далі його дорога має бути пов'язана тільки з живописом, ні в чому іншому себе не бачив. По закінченні школи, коли вже мав неабиякі успіхи в малюванні, вступив до Курського педагогічного інституту на художній факультет.

В інституті молодий художник здобуває перші ази з композиції, гри світла й тіні, а також, вивчаючи роботи інших художників, прагне віднайти себе. Його захоплювали картини «передвижників», особливо тонко відчував манеру Васильківського. Сам же Григорій Радченко творить у стилі неокласицизму.

Роботи Радченка тепер можна побачити не тільки в Україні, але й у колекціонерів із Європи, США. Він вже має у своєму практичному «багажі» не одну персональну виставку.

Роботи його легкі, світлі, - хоч часто між них переважає осіння пора року. Але осінь у Радченка не похмура й сумна, а ота, жовтнева, - яскрава й багата на різнобарв'я.

«Бувають картини, які малюю і рік, і більше. Вдос¬коналюю, допрацьовую, шу¬каю натхнення, а його мені дарує світ», - резюмує Григорій Радченко.

Риженко Анатолій Миколайович

народився 24 червня 1955 року. Художник - графік.

Надзвичайно ерудований, цікавий співрозмовник Анатолій Риженко. Його картини неодноразово виставлялись за кордоном. Але, де б не був художник, він завжди линув додому, де все миле і близьке серцю, де ще в дитинстві, в пошуках етюдів, пізнав і покохав рідний край.Іван Макарович Тринчук-Задорожний

- художник портретист та пейзажист.народився 05.05.1924 р в х. Шевченка Новоархангельського району на Кіровоградщині. Учасник Другої світової війни. Після демобілізації в 1947 вступає в художнє училище, 1952 закінчив відділення живопису Одеського художнього училища і прибув у м. Прилуки на посаду викладача малювання в педагогічне училище. Працював до 1975, потім перейшов у Прилуцький цех Чернігівського художнього фонду. Учасник художніх виставок у Прилуках і Чернігові. Більша частина робіт складається з пейзажів рідної землі, в яких свіжо і трепетно розкриває чарівність рідної природи, її красу. 8 січня 2006 року Іван Макарович помер.Олександр Іванович Івахненко

- відомий український художник, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка.(н. 16.10.1949, с. Манжосівка) - український художник-графік, член Спілки художників України (1977), лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка (1989), заслужений художник України (1996), член-кореспондент Академія мистецтв України (2001). Працює в галузі книжної графіки.

Навчався в Прилуцькій художній студії при Будинку піонерів, якою керував художник і педагог Іван Макарович Тринчук-Задорожній.

1961 талановитого хлопчика після 4-х класів (11 років) віддають до Київської художньої середньої школи ім. Т.Г.Шевченка, де він успішно навчався сім років. Закінчивши її із золотою медаллю, вступив (1968) на навчання в Київський державний художній інститут (нині Академія мистецтв), на графічний факультет, в майстерні видатних майстрів графіки, академіка Василя Касіяна і професора Василя Чебаника і закінчив його з відзнакою у 1974.

Після служби в армії художник навчається в творчих майстернях Академії мистецтв СРСР в Україні, у майстерні графіки, якою керував член-кореспондент Академії мистецтв Михайло Дерегус. Активно працює в галузі книжкової графіки, ілюструє художні твори В.Короленка, І.Тургенєва, М.Лєрмонтова, Т.Шевченка.

У 1988 виходить у світ двотомна збірка поезій Т.Г.Шевченка, ілюстрована ним, яка отримала найвищу оцінку - Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка. Більше шести років присвятив він грандіозній праці, монументальному розпису стін на сюжети з життя і творчості генія України, музею Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій горі.

Перша персональна виставка в Прилуках відбулася в 2001.

Вербещук Степан Степанович

Вербещук Степан Степанович народився в мальовничому селищі міського типу Ясіня, що на Закарпатті в квітні 1959 року. В 1976 році закінчив середню школу.

З 1979 по 1985 навчався в Київському інженерно-будівельному інституті за спеціальністю «Архітектура». В інституті займався малюнком та живописом у видатних українських художників Горбенко О.А. та Хіміча Ю.І.

Після закінчення інституту деяких час пропрацював головним районним архітектором в м. Носівка Чернігівської обл..

З 1987 по 1989 рік працював у художній майстерні Чернігівської художньо-оформлювального комбінату

Майже три роки займався різьбою по дереву та розписом ікон у Спасо-Преображенському соборі та Миколаївській церкві (сьогодні дзвіниця).

Живописом самостійно почав займатися в 1987 році.

Співпрацює х галереями Бойко-арт» (м. Київ, «PR группа «МаММа – арт» Евроимидж Украина» (м. Київ), Галерея живопису художників України (м. Тернопіль)

Член спілки «Київські митці»

Неодноразово брав участь в спільних виставках київських художників в Українському домі, в Будинку архітектора, в Музеї Книги в Києво-Печерській Лаврі.Петро Борисович Бойко

- художник авангардист.Петро Бойко, художник та колекціонер - особистість талановита і неординарна. Людина безмежної щирості та відкритості, справжньої спраги до життя, людей і мистецтва. Він має досить вагомі творчі перемоги і вдачі, достойну участь зі своїми оригінальними роботами в чисельних персональних та колективних виставках регіону і країни, але ж ніколи не зупиняється на досягнутому, на вже намальованому і позитивно відміченому колегами та мистецтвознавцями...

йому вдалося особисто поспілкуватися зі славетним художником сучасності і з господарем галереї "Пінчук - арт - Центр" Віктором Пінчуком, який вже неодноразово, за свої меценатські кошти, здійснював у країні великі культурологічні проекти:

Як художник, пан Петро працює в жанрі авангарду. У його полотен незвичайні кольори - вохристі, блакитно - сніжні, лілово - рожеві, бузковобілі.

В окремих робо¬тах останніх років з'явилося більше яскравіших, густих фарб, вони ста¬ли більш життєрадіснішими, вони випромінюють любов до життя, карнавальну піднесеність і веселість...

В його приватному культурологічному музеї (розташував його в своїй домівці) багато робіт інших художників - відомих і не надто, бо він вміє радіти справжньому таланту і розуміє цінність кожної написаної картини... Більше 500 полотен існують на стінах кімнат як цільна живописна мозаїка і дарують душі неповторну насолоду...

Мироненко Петро Павлович

(народився 13.07.1946, с. Ленінівка Менського району) -художник-живописець і графік, член Спілки художників України (з 1982). Початкову освіту одержав у с. Климентівка, куди сім'я переїхала у 1952 році. Здібності до малювання в нього проявилися з раннього дитинства. У 1964 році закінчив Чернігівське будівельне професійно-технічне училище, працював теслярем у Прилуцькому БМУ-23, одночасно відвідував студію образотворчого мистецтва при Будинку культури заводу будівельних машин, яку вів І.М.Тринчук-Задорожній. 1965-68 служив у Радянській Армії. В 1974 році Петро Мироненко закінчив Одеське театрально-технічне художнє училище, працював у художній майстерні м. Прилуки. З 1975 учасник багатьох виставок у Прилуках, Чернігові, Києві, Всесоюзної виставки акварелі в Ленінграді. В своїй творчості використовує різноманітну техніку: акварель, пастель, живопис.

Володимир Федорович Карась

- Заслужений художник України, член Національної спілки художників України.Народився в 1944 р. на Чернігівщині. В 1966 р. закінчив Заочний університет мистецтв у Москві. З 1976 р. член Національної Спілки художників України. Учасник більше ЗО Всеукраїнських, групових та зарубіжних виставок. В різні роки працював керівником студії образотворчого мистецтва та художником Будинку культури, потім старшим майстром, головою художньої ради, головою Правління художніх майстерень в Прилуках. Згодом Головою ревізійної комісії, членом Правління і художньої Ради обласної Чернігівської організації Національної Спілки художників України. Відбулися 6 персональних виставок його творів. Працює в техніціТрав'юри, літографії, пастелі, акварелі і рисунка, а також в мішаній техніці. Творчі роботи багаторазово репродукцірувалися в - журналах, газетах, буклетах. Вийшли 3 художні альбоми, що повністю присвячені творчості художника, декілька каталогів. Ім'я, біографічні дані про В. Карася та його творчість занесено в Енциклопедію "Слово о полку Ігоревім" (1995, С.-Петербург) і подано в" Енциклопедію сучасної України (2000, Київ). Володимир Карась і далі продовжує відтворювати чарівну природу сьогодення та історичну минувшину своєї рідної землі. Як справжній митець, не байдужий до культури та історії інших народів, взагалі до проблем людини, її вічного взаємозв'язку з Космосом.

ГУЗІЙ ВАСИЛЬ АНДРІЙОВИЧ

Заслужений майстер народної творчості України (1985). Нагороджений орденом Вітчизняної війни І ст., двома орденами Червоної Зірки. Народився в родині кустаря. Закінчив семирічну школу №7 та курси столярів. У 1927 поїхав на Донбас. Протягом двох років працював у Садонських рудниках на Кавказі, Таджикистані, Узбекистані, Туркменістані. В 1934 повернувся в Прилуки, працював художником на махорочній фабриці, у міському театрі, кінотеатрі. Учасник Другої світової війни. Під Гомелем тяжко поранений. Після війни працював художником у Прилуцькому музично-драматичному театрі, в артілі „Пролетарська культура", Прилукторзі. В 1951 створив Прилуцький художній цех Чернігівських художніх майстерень, в якому пропрацював 24 роки. Працював церковним живописцем, у техніці інкрустації соломою по дереву (з 1970). Твори: „Загиблим однополчанам" (1981), „В ім'я миру" (1985), „Реве та стогне Дніпр широкий" (1986). Учасник багатьох виставок. Його роботи експонувалися в музеях Москви, Києва, Чернігова, Прилук. Учасник міських, рес¬публіканських, міжнародних виставок. Близько 100 робіт подарував музею рідного міста.

КАНТУР КАТЕРИНА ПЕТРІВНА

(народилася 17. лютого 1944, в с. Коржі Роменського району на Сумщині) - художниця, педагог. Закінчила філіал дитячої художньої школи, 1965 року - Дніпропетровське художнє училище, а в 1972 році - графічний факультет Київського художнього інституту. Учасниця виставок у Чернігові й Києві. Малює аквареллю, олівцем, тушшю, пастеллю, маслом. Любить малювати натюрморти, портретний живопис. Точне відчуття кольору й композиції, органічність живописних полотен - все це, як нікому іншому, притаманне художниці. З 1973 живе й працює викладачем школи мистецтв у Прилуках. Її картини прикрашають кращі приватні колекції Прилук, Києва, Львова й Калінінграда.


СЕМЕН ТИХОНОВИЧ КАНТУРЦікаву розмову зі скульптором веде методист ЦБС Н.Г. Рябова.

Прилуцький скульптор Семен Тихонович Кантур - людина відома і шанована в Прилуках. Чудові роботи Майстра є в Мінську, Павлограді, Чернігові, Ніжині, Мелітополі. Автор пам'ятника Нестору Літописцю, меморіальної дошки відомому українському вченому С.І. Маслову. Вже готові до відливу у бронзі бюсти та пам'ятники письменникам Л. Забашті, П. Білецькому - Носенку, відомому актору М. Яковченку та багатьом іншим.

У 2007 році у Прилуках було відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку роботи Семена Тихоновича Кантура. Він став переможцем завершальної номінації "Прилуцького Олімпу" - "Митець року".

Поділись статтею в соціальній мережі:

Екоакція!

Інформаційні партнери

Наші благодійники

Сердечно дякуємо Вам, дорогі наші благодійники! Бажаємо удачі і надіємось на подальшу співпрацю.

Юрій Володимирович Коптєв - російський і український підприємець у будівельній галузі.

Микола Миколайович Рудьковський - депутат Верховної ради, засновник Благодійного фонду "Миколи Рудьковського"

Розко Валерій Дмитрович - екс-керуючий Малодівицьким відділенням ДП у "Нафком-Агро"

Супруненко Людмила Миколаївна - генеральний директор агропромислового об'єднання ім. І. Супруненка

Малик Василь Іванович - заступник директора з економічного розвитку ТОВ "Дружба-Нова"

Ященко Анатолій Миколайович - керівник ТОВ "Онікс"

Подяка читачам!

Адміністрація та колектив бібліотеки висловлює щиру подяку за подаровану літературу таким користувачам:

Клочко Олені Олександрівні

Ричику Валерію Георгійовичу

Бутку Леоніду Сергійовичу

Вастьяновій Любов Михайлівні

Лобатенко Світлані Сергіївні

Зінченко Анатолію Никифоровичу

Ми вдячні Вам за допомогу та співпрацю

Письменники

Роман Марусич

Роман Марусич народився у м.Прилуки, Чернігівської області. Навчався у школі...
Скиба Юрій Віталійович

"Залиш майбутньому" -перша збірка авторської пісні та віршів викладача природничих...
Дробот Микола Григорович

Микола Григорович Дробот народився 18 листопада 1947 року в...
Лепська Тетяна Григорівна

Народилася у селищі Мала Дівиця на Прилуччині в родині педагога...
Суховерський Анатолій Михайлович

Суховерський А.М. народився 21 вересня 1956 року в селі Голубівка...

Молоді таланти

Доброштан Альона

Доброштан Альона народилася і навчається в селищі Ладан. З 2003...
Ромець Сніжана

Ромець Сніжані 11 років. Народилася в селі Обичів. До першого...
Михалко Софія

Михалко Софія народилася і навчається у селі Яблунівка Прилуцького району....
Василевич Валерія

Василевич Валерія народилася і навчається у 8 класі Яблунівської ЗОШ...
Вовк Катерина

Катерина Вовк На березі тихоплинної річки Рудки, в мальовничому селі Дубовий...

Ми на google карті

Проверка тИЦ и PR