90 років Прилуцької ЦРБ

90 років Прилуцької ЦРБ


Останні масові заходи

Будь сильний духом, українець!

До Дня Конституції у стінах районної бібліотеки...
Традиції українського народу: Зелені свята

Традиційними в Україні є Зелені свята –...
Школа світлофора Моргайлика: казковий фестиваль у бібліотеці!

З початком літніх канікул у школярів прийшли...
Бібліотека в гостях у музею!

Щоб оцінити багатство історії, культури та природи...
Хай сонцю і квітам всміхаються діти!

Саме під таким девізом у стінах Прилуцької...
Наша суть - це збереження краси навколо себе

У чудові травневі дні відзначається Європейський день...

Заходи дитячої бібліотеки

Країна починається з талановитих дітей

Країна починається з талановитих дітей. І якщо...
Хліб – усьому голова

Нещодавно бібліотекарями Прилуцької районної бібліотеки було проведено...
"Подорож до бібліотечного містечка"

З настанням літніх канікул відвідувачів у Прилуцькій...
«Пригоди навколо книги»

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний...
Засяяло «Бісерне сяйво»

Якось до Прилуцької централь­ної районної бібліотеки завітала...

Літературні ювіляри

4 лютого -135 років від дня народження Василя Костьовича Королів-Старого (1879-1943) – українського письменника діаспори, громадського діяча й видавця, редактора журналу «Книгар», автор книг «Чмелик», «Нечиста сила».

17 березня – 105 років від дня народження Олекси Десняка (Руденка Олексія Гнатовича) (1909-1942) – українського письменника. Автор книг «Десну перейшли батальйони», «Полк Тимофія Черняка», «Удай-ріка», «Тургайський сокіл».

16 квітня – 120 років від дня народження Натана Венгрова (Мойсея Павловича Венгрова)(1894-1962) – російського поета, прозаїка, літературознавця. Редактор журналів «Мурзилка», «Еж», автор книг «Хвои», «Петух», «Мышата», «Зверушки»…

14 липня – 60 років від дня народження Володимира Васильовича Кашки(1954-2006) – поета, прозаїка. Автор книг «Мала методика», «Житло», «Моделі обріїв», «Уроки сірої качки», «Автометодика».

27 серпня – 240 років від дня народження Павла Павловича Білецького-Носенка(1774-1856) – українського поета, письменника, байкаря, перекладача, педагога. Автор «Словника живої української мови», «Грамматики южно-русского языка», роману «Зіновій  Богдан Хмельницький», драми «Іван Золотаренко»…

11 листопада – 90 років від дня народження Ганни Георгіївни Ігнатенко – письменниці, поетеси, літературознавця. Відомі твори «А вода по каменю», «Розмова з тобою», «Студенти», «Сполохи літ», «Мадонна», «У пісню душу переллю», «На дні мого серця»…

19 грудня – 120 років від дня народження Олександра Микитовича Ведміцького (Метеор)(1894-1961) – українського поета, літератора, літературознавця. Автор збірки віршів «Під загравою повстань», «Агітатори», «Шумить тополя», «Вугіль», «Покоси», твору «Тарас Шевченко в Оренбургской ссылке»…

 

 

 

УвійтиМЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

 

 

Лічильник

mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter mod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter сьогодні 270
mod_vvisit_counter вчора 962
mod_vvisit_counter на цьому тижні 270
mod_vvisit_counter минулого тижня 4528
mod_vvisit_counter У цьому місяці 11075
mod_vvisit_counter минулого місяця 15305
mod_vvisit_counter всі дні 107074

Хмаринка тегів

Бібліотеки

Більше статтей...

Соборна мати-Україна одна для всіх як оберіг

 

День 22-го січня 1919 року увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.

Це свято ми відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Фільм про події, які передували Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, переглянули й учасники клубу «Міленіум» - учні 10-го класу Прилуцької гімназії №1 ім. Г. Вороного. А також діти із задоволенням взяли участь у вікторині про Україну. Бібліотека нагородила найбільш активних школярів книгами національної тематики, які стануть учням в нагоді у навчанні.

Дитячий клуб Дивосвіт

Лялька-мотанка: іграшка чи загадковий талісман?

Лялька-мотанка – старовинна українська іграшка, яка є одним із символів нашого народу. Це не лише іграшка, але й давній оберіг, яким українські жінки намагалися захистити свою оселю, дітей та родичів. Найчастіше мотанку робили напередодні якогось свята, часто –  і в зимові святки – на щастя, здоров’я, благополуччя. Майстер-клас із виготовлення мотанок провела й Прилуцька районна бібліотека. Учасники клубу «Дивосвіт» - учні 7-го класу Прилуцької гімназії №1 ім. Георгія Вороного із задоволенням створювали ляльки-мотанки, точніше – змотували, не зшиваючи ні один елемент. Обов’язковою під час майстер-класу була одна умова – гарний настрій, адже по-іншому робити мотанки – зась! Енергетика, з якою ми виготовляємо ляльку, стає її внутрішнім наповненням. Отож, думали тільки про хороше, веселилися та слухали цікаві факти й історії про загадкову ляльку українського минулого. Лялька-мотанка, за словами деяких дослідників, виникла саме як іграшка для дитини або ж пустушка: у полотно загортали хліб або кашу і давали такий згорточок смоктати немовляті. Іноді цей згорток підвішували над колискою – це  був і дитячий харч, і забавка. Саме з такої ідеї, кажуть старожили, й прийшла до нас мотанка, що згодом перетворилася на привабливу ляльку в українських регіональних костюмах. Але це тільки одна сторона медалі – є інші версії. Кажуть, що ляльку робили і як оберіг, який мав приносити позитивну енергетику та відлякувати злих духів. Мотанки виготовляли для замовлянь і в побутових потребах: аби пішов дощ, був гарний урожай, стихла негода тощо. Своєрідність мотанки в тому, що вона немає обличчя, а замість нього – сакральний хрест. Це тому, що наші прабабусі вірили, що коли ляльці надати обличчя, вона зможе забрати в себе чиюсь ненароджену душу – хоча це лише одне із пояснень, версій про сакральний хрест багато. Словом, мотанка залишається особливим пластом української культури зі своїми секретами. Цікавою була й традиція робити ляльки-мотанки перед весіллям. Такий оберіг часто клали дівчині у скриню з приданим – він мав захистити наречених від злих очей на весіллі. Цю ляльку жінка берегла протягом усього життя. Часто передавала у спадок своїй дочці – особливо, коли шлюб був вдалим.У класичному розумінні мотанки робили з полотна та інших натуральних тканин, але були і винятки. Наприклад, ляльку з сакральним хрестом могли зробити і з соломи, кукурудзиння, товстих ниток. Часто, коли дитина в сім’ї хворіла, для неї робили ляльку із цілющих трав – це мало допомогти побороти хворобу. Цікавих фактів про загадкових ляльок нашого народу багато. У  кожному регіоні України були свої традиції пов’язані з мотанкою, свої вірування, пояснення  різних елементів її одягу. Якби там не було, мотанка залишається своєрідним національним символом, показує, який багатий духовний світ та фантазію  мали наші предки. Для учасників «Дивосвіту» майстер-клас став не лише приводом помайструвати (дуже ж діти люблять робити щось своїми руками), але й приєднатися до національних традицій народу.

Боршенська сільська бібліотека-філіал

17533 с. Боршна; вул.Незалежності ,20; Прилуцький район

Години роботи: 9.00-17.00; вихідний: субота, неділя.

Всього працівників: 1; Керівник: Голобородько Світлана Сергіївна

Користувачі: жителі сіл. Боршна, Валки, Мільки

Фонд бібліотеки:

6325

"У далекій глибинці": засідання круглого столу у с.Мільки

"Господиню Масляну зустрічаймо!": фольклорне свято

"Уславлені працею": вечір вшанування жителів сіл Боршна, Валки, Мільки, удостоєні нагород за свою невтомну працю.

"М. Турківський - поет, художник, скульптор: літературний портрет / до 75 - річчя від дня народження.

"Хай  сонцю і квітам всміхаються діти": конкурсно-розважальна програма / до Дня захисту дітей.

Етнографічний куточок

Яблунівська сільська бібліотека-філіал

17591 с. Яблунівка; вул. Яблунівська; Прилуцький район

Години роботи: 9.00-18.00; вихідний: неділя,понеділок; обідня перерва: 13:00-14:00

Всього працівників: 1; Керівник: Бурдюг Ольга Андріївна.

Користувачі: жителі сіл Яблунівка, Яблунівське; працівники сільського господарства; службовці; пенсіонери; вчителі, учні ЗОШ; безробітні та ін.

Дата заснування: кінець XIX ст.

кінець XIX ст. – народна земська бібліотека;

початок XX ст. – волосна бібліотека;

21.03.1921 - хата-читальня;

1928 – Яблунівська волосна бібліотека;

1935 – Яблунівська районна бібліотека;

1959 – Яблунівська сільська бібліотека;

1978 – Яблунівська сільська бібліотека-філіал Прилуцької ЦБС;

Фонд бібліотеки:

27530

Яблунівська сільська бібліотека має один з найбільших і найстаріших фондів району. Тут є художня література, що видавалася ще в часи Великої Вітчизняної війни. Збереглися також праці Мічуріна, словники, довідники, які можуть зацікавити багатьох. Наприклад, „Словник української мови” містить слова, які вже давно вийшли з ужитку, і зараз замість них вживаються чужі, запозичені. Тож, попрацювавши з ним, можна збагатити знання з української мови. А „Всеобщая история искусств” взагалі знахідка для любителів історії і мистецтва.
Історія

У 1928 році у Яблунівці відкрито волосну бібліотеку. У 1935 році створюється Яблунівська райбібліотека (зав. Білоус Г. М.). Після того, як його забрали на війну, завідуючою була його жінка Білоус Ганна Петрівна. Під час війни 15 тис. книг згоріли. Довелося починати все з нуля. Після звільнення 275 книг подарував бібліотеці політвідділ 136-ї стрілецької дивізії, що визволила село. Бібліотку розмістили в церковній капличці. З меблів було - шафа, стілець та стіл. У 1953 році відкривається бібліотека для дітей, де завідуючим. був Гладкий М. О., який згодом став завідуючим Яблунівською бібіліотекою.

"Багатолика Європа" : інформаційна година/ до Дня Європи

 

"У чарах кохання": розважальна програма / до Дня святого Валентина

"Масляна прийшла до нас": свято

Удайцівська сільська бібліотека-філіал

17585 с.Удайці; вул. Шевченка, 30; Прилуцький район

Години роботи: 9.00-18.00; перерва: 13.00-14.00; вихідні: субота, неділя.

Всього працівників: 1; Керівник: Розуменко Тетяна Євгенівна.

Користувачі: жителі сіл Удайці, Полонки; працівники сільського господарства; службовці; пенсіонери; вчителі, учні ЗОШ; безробітні та ін.

Дата заснування: 1911 р.

1911 – пришкільна бібліотека;

1920-ті роки - хата-читальня;

1930-ті роки – Удайцівська приклубна бібліотека;

1946 – Удайцівська сільська бібліотека;

1978 – Удайцівська сільська бібліотека-філіал Прилуцької ЦБС

Фонд бібліотеки:

9827


Історія

Перший паросток сільської бібліотеки розпочинається у 1911 році, бо перші світські книги були подаровані меценатом-підприємцем Поневіним Ф. І. Їх було 2 чи 3 десятки. У шкільній учительській стояла велика шафа, де були ці книги та книги духовні. Хто був першим бібліотекарем невідомо. Можливо, директор школи чи вчитель словесності. Аж до війни при клубові була бібліотека. Книги розібрали по домівках, щоб фашисти не попалили їх. Одним з юнаків, що переховував книги, був Лобатенко А. В. У 1946 році робота бібліотеки була відновлена. Першим бібліотекарем у повоєнні роки був Коваленко А. М. На початку 70-х років у селі було збудовано новий будинок культури і при ньому було виділено приміщення під бібліотеку.

"Стежками минувщини": виставка декоративно-ужиткового мистецтва

"Гендерні відносини в родині": диспут

"Свято українського віночка": народознавча година

 

Екоакція!

Інформаційні партнери

Наші благодійники

Сердечно дякуємо Вам, дорогі наші благодійники! Бажаємо удачі і надіємось на подальшу співпрацю.

Юрій Володимирович Коптєв - російський і український підприємець у будівельній галузі.

Микола Миколайович Рудьковський - депутат Верховної ради, засновник Благодійного фонду "Миколи Рудьковського"

Розко Валерій Дмитрович - екс-керуючий Малодівицьким відділенням ДП у "Нафком-Агро"

Супруненко Людмила Миколаївна - генеральний директор агропромислового об'єднання ім. І. Супруненка

Малик Василь Іванович - заступник директора з економічного розвитку ТОВ "Дружба-Нова"

Ященко Анатолій Миколайович - керівник ТОВ "Онікс"

Подяка читачам!

Адміністрація та колектив бібліотеки висловлює щиру подяку за подаровану літературу таким користувачам:

Клочко Олені Олександрівні

Ричику Валерію Георгійовичу

Бутку Леоніду Сергійовичу

Вастьяновій Любов Михайлівні

Лобатенко Світлані Сергіївні

Зінченко Анатолію Никифоровичу

Ми вдячні Вам за допомогу та співпрацю

Письменники

Роман Марусич

Роман Марусич народився у м.Прилуки, Чернігівської області. Навчався у школі...
Скиба Юрій Віталійович

"Залиш майбутньому" -перша збірка авторської пісні та віршів викладача природничих...
Дробот Микола Григорович

Микола Григорович Дробот народився 18 листопада 1947 року в...
Лепська Тетяна Григорівна

Народилася у селищі Мала Дівиця на Прилуччині в родині педагога...
Суховерський Анатолій Михайлович

Суховерський А.М. народився 21 вересня 1956 року в селі Голубівка...

Молоді таланти

Доброштан Альона

Доброштан Альона народилася і навчається в селищі Ладан. З 2003...
Ромець Сніжана

Ромець Сніжані 11 років. Народилася в селі Обичів. До першого...
Михалко Софія

Михалко Софія народилася і навчається у селі Яблунівка Прилуцького району....
Василевич Валерія

Василевич Валерія народилася і навчається у 8 класі Яблунівської ЗОШ...
Вовк Катерина

Катерина Вовк На березі тихоплинної річки Рудки, в мальовничому селі Дубовий...

Ми на google карті

Проверка тИЦ и PR